+ 420 773 740 773info@joik.cz
cz
0 Kč

O nás

Náš příběh

 Jak se v životě často stává, ty nejlepší věci vznikají náhodou......

 A stejně tak začíná i náš příběh JOIK – láskou k vonným svíčkám...

  V roce 2005 kdy zakladatelka Eva – Maria hledala svíčku příjemné vůně, kterou by si mohla o chladných zimních večerech zapálit. Najít takovou svíčku bylo mnohem těžší než se původně zdálo.

  Eva – Maria nechtěla obyčejnou svíčku z parafínového vosku a byla zklamaná hlavně vůní těchto svíček. Jako jediné řešení viděla proniknout do tajů výroby svíček a vyrobit svíčku, která by odpovídala slibovanému aromatu.

  Alternativu klasického parafinu našla Eva – Maria v sójovém vosku. Dalším důležitým krokem bylo najít požadované aroma. Proces získávání požadované svíčky byl velice zdlouhavý a plný světlých i tmavších chvil. Ačkoliv to bylo náročné, nakonec se přece jen zrodila svíčka s čistým hořením a s požadovaným aroma. Každý, kdo měl možnost svíčku vyzkoušet, byl fascinován. Pozitivní zpětná vazba napomohla k tomu, aby se svíčky začaly poprvé prodávat v malém obchodě v Tallinu. A tak se začal rozvíjet obchod se svíčkami.

Naše filozofie – kosmetické výrobky by měli být účinné, vyráběné z přírodních látek, jak jen to bude možné a měli by probouzet příjemné emoce

Tato myšlenka vedla od stvoření vonných svíček až po výrobu naší kosmetiky. Eva – Maria studovala přírodní látky a esenciální oleje od jejich vzniku až po jejich využití a prospěšnost pro naši pokožku. A tak začala cesta JOIK která vedla až k výrobě kvalitních, přírodních a účinných kosmetických produktů.

Naší filozofií je: jak vyrábět kosmetiku, která je účinná efektivní a s co možná nejvyšším podílem přírodních látek.

Všechny produkty jsou vyráběny ručně v Estonsku – v zemi přírody

  Všechny produkty, jsou ručně vyráběné a balené v Estonsku v malé továrně na okraji Tallinu, která je obklopená borovicovými háji a loukami.

  S maximální pozorností kontrolujeme všechny přísady, které do produktů přidáváme a milujeme to co, děláme. Všechny produkty jsou vyráběny s maximálním možným obsahem přírodních látek a podle prověřených receptur. Do našich produktů nepřidáváme minerální látky, silikony, parabeny ani jiné potenciálně škodlivé látky. Vždy preferujeme lokální suroviny a inspirujeme se tradicí výroby kosmetiky od našich moudrých předků.

Chceme dokázat, že příroda může být luxusní

Žádné z našich produktů nejsou testovány na zvířatech

• • • Kde nás najdete • • •