O nás

Jméno značky JOIK pochází ze slova „joik“ - starobylého stylu zpěvu lidí Sami milujících přírodu.

Joik je jedinečná forma kulturního projevu, vyjadřující emoce a popisující lidi, zvířata a přírodu.

Příběh značky JOIK začal v roce 2005 v Estonsku, když zakladatelka společnosti Eva-Maria Õunapuu hledala vysoce kvalitní vonné svíčky, které by si mohla zapálit během temných a chladných podzimních a zimních nocí. Z nabídky svíček, které byly dostupné na trhu byla velmi zklamaná, jak z nabízených vůní, tak z přísad, ze kterých byly svíčky vyráběny.

Rozhodla se tak sama vyrábět svíčky, které budou splňovat všechny její představy. Tak vznikly její první svíčky ze sojového vosku. Díky kladným ohlasům okolí se z hobby stal prodejní nápad

V průběhu let byla do řady přidávána přírodní kosmetika. Počínaje mýdly, tělovými oleji a krémy, koupelovými výrobky a konečně i péčí o ruce nohy a obličej.

Nejdůležitějším aspektem produktů JOIK byly vždy vysoce kvalitní ingredience. Všechny produkty prochází procesem výzkumu a testování. Jsou vyrobené tak, aby byly šetrné k pokožce, neobsahovaly parabeny, petrochemie, sírany a jiné škodlivé složky. Výrobky nejsou testovány na zvířatech.

Značka pokračuje v tradicích, ale zároveň je v neustálém vývoji a v souladu se současným světem. Společnost nese podobné hodnoty - oceňuje prastaré dovednosti využívání přírody k nejlepšímu prospěchu zdraví a pohody, ale neustále vytváří produkty, které vyhovují moderní době a přenášejí emoce.

Díky tvrdé práci JOIK je nyní nejúspěšnější značkou estonské přírodní kosmetiky. Výrobky se prodávají v nejlepších obchodech po celém Estonsku a exportují se do více než 14 zemí po celém světě.

Jsme hrdí na to, že Vám můžeme nabídnout dvě produktové značky JOIK Organic a JOIK Home & Spa. 

Všechny JOIK produkty jsou vyrobeny s péčí a láskou v útulné, ale moderní výrobně v Estonsku – zemi divokých lesů, rašelinišť a přírodních krajin na severu Evropy.

JOIK Organic je kosmetická řada, která kombinuje ty nejlepší přírodní ingredience s moderní vědou, designem a severskými tradicemi péče o pleť. Certifikace společností Ecocert podle standardu Cosmos zaručuje, že JOIK Organic produkty, přísady a výrobní proces jsou důkladně kontrolovány nezávislou organizací.Produkty nebyly nikdy testovány na zvířatech a 98% produktů z této řady je veganských.

JOIK Home & Spa jsou z 98% čistě přírodní, jedná se o produkty péče o tělo, vůně do bytu, svíčky, difuzéry, pokojové spreje a vonné sáčky